Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ile miejsca w KOMBI z tyłu aby otworzyć klapę?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ile miejsca w KOMBI z tyłu aby otworzyć klapę?

    ASO na 99,9% powie ze nie da sie i koniec.
    Tak samo jak pytałem o podciagniecie zasilania do wideorejestratora... Skonczylo sie na podpieciu pod bezpiecznik gniazdka zapalniczki, pociagniecie kabli i tyle... Ale nie, nie mozna w ASO...

  • #2
    Ile miejsca w KOMBI z tyłu aby otworzyć klapę?

    Witam

    Mam prozaiczne pytanie eksploatacyjne.

    Ile miejsca jest wymagane z tyłu wersji Kombi licząc od zderzaka aby otworzyć klapę przy ścianie garażu?

    Mam 5m miejsce garażowe i obecne kombi otwieram na styk ale jest krótsze. Z drugiej strony w O3 pomimo dłuższego samochodu zawiasy są przesunięte bardziej do przodu wiec może trochę zyska się „na ramieniu obrotu".

    Kiedyś w KIA Cee' d chwalili się tym cofnięciem zawiasów i mniejszą potrzebną przestrzenią z tyłu pojazdu potrzebną do otworzenia klapy.
    algi
    O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

    Komentarz


    • #3
      Tak sobie myślę, że to prawie nie przeszkadza. Można wjechać częściowo i wypakować wszystko, a potem wjechać do samej ściany i po temacie.
      Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
      Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
      Moja szara myszka - Octavia 3
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

      Komentarz


      • #4
        Przeszkadza bo akurat to miejsce jest przy samym wjeździe do garażu i przed zakrętem.
        Jakiś rajdowiec może w tym momencie mi przód skasować.

        Oczywiście mogę wjechać przodem i wtedy klapa się otworzy ale wtedy znowu rajdowiec mnie rozjedzie ;-) a tak to sobie spokojnie pod ścianą otwieram klapę i wyjmuję wszystkie torby, walizki itd itp.. i ustawiam po kolei obok samochodu..

        Poza tym przodem mam lepszy i bezpieczniejszy wyjazd (między dwoma słupami widzę szczelinę czy ktoś wjeżdża do garażu czy nie... wyjeżdżając tyłem zobaczę cokolwiek dopiero gdy pół samochodu już wysunie się zza słupa.

        Ot... prozaiczne pytanie ekspoloatacyjne
        W salonie pytałem - nie znają odpowiedzi...
        algi
        O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

        Komentarz


        • #5
          W rezerwie masz zawsze krotszego lełona i golfa...

          Komentarz


          • #6
            algi, skoro nie wiedza, to by mogli ruszyc swoje 4liery i kreatwynosc i poswiecic te 5minut na zmierzenie.. co za problem wziac np. jakis 1,5metrowy stojak albo cos innego, w miare plaskiego, otworzyc klape kombi, przystawic tak by dalo sie otworzyc bagaznik i zmierzyc odstep? dla chcacego 5minut roboty..
            A jak nie maja czegos plaskiego/wysokiego albo sprzedawca chce sam zrobic.. to by cofnal auto pod sciane salonu i sprawdzil ile potrzeba... Ot cała filozofia..
            Ew. idz na jazde probna, przejedz sie i zaparkuj gdzies pod jakas sciana i sam zmierz

            Moja O3 RS

            Komentarz


            • #7
              Jak uda mi się jutro wyjść wcześniej z pracy (bo niestety nie załapałem się na 4ro dniowy weekend to postaram się gdzieś podjechać i to zmierzyć.... miarkę już zapakowałem

              Myślałem że może ktoś miał taki "problem" i już zmierzył

              Co do kombi Leona i Golfa - o ile Leon mi się podoba o tyle Golf jest dla mnie nijaki i smutny.
              Wolę trochę ostrzejsze rysy
              algi
              O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez algi
                Golf jest dla mnie nijaki i smutny.
                Wolę trochę ostrzejsze rysy
                Czerwonego zamow

                Komentarz


                • #9
                  Re: Ile miejsca w KOMBI z tyłu aby otworzyć klapę?

                  Zamieszczone przez algi
                  Witam

                  Mam prozaiczne pytanie eksploatacyjne.

                  Ile miejsca jest wymagane z tyłu wersji Kombi licząc od zderzaka aby otworzyć klapę przy ścianie garażu?

                  Mam 5m miejsce garażowe i obecne kombi otwieram na styk ale jest krótsze. Z drugiej strony w O3 pomimo dłuższego samochodu zawiasy są przesunięte bardziej do przodu wiec może trochę zyska się „na ramieniu obrotu".

                  Kiedyś w KIA Cee' d chwalili się tym cofnięciem zawiasów i mniejszą potrzebną przestrzenią z tyłu pojazdu potrzebną do otworzenia klapy.
                  W RS kombi 30cm mierząc od krawędzi zderzaka na środku auta jest z małym zapasem czyli pewnie jakieś 25cm to absolutne min. Przy 30 otwiera się bez stresu :wink:
                  Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                  Komentarz


                  • #10
                    W cm nie wiem ale podczas cofania jak czujnik zacznie piszczeć na ciągło to jeszcze otworzysz. Jak trochę "przegniesz" czyli bliżej ściany to już nie.

                    Komentarz


                    • #11
                      Re: Ile miejsca w KOMBI z tyłu aby otworzyć klapę?

                      Zamieszczone przez Basik_

                      W RS kombi 30cm mierząc od krawędzi zderzaka na środku auta jest z małym zapasem czyli pewnie jakieś 25cm to absolutne min. Przy 30 otwiera się bez stresu :wink:
                      WIELKIE dzięki za sprawdzenie tego wymiaru.

                      To ja podsumuję:

                      Długość O3 kombi to 4659 mm + "bezstresowe" 300mm= 4959mm
                      Mam miejsce garażowe o dlugości 5000m tak więc idealnie "na styk" będzie się otworzyć klapę parkując tyłem.

                      Z tego co widzę RS o którym piszesz jest "ciut" dłuższy (pewnie inny zderzak?)
                      4685mm +300 = 4985mm - także "na styk bezstresowo" daje radę

                      [ Dodano: Wto 11 Lis, 14 20:04 ]
                      Zamieszczone przez andrzej1962
                      W cm nie wiem ale podczas cofania jak czujnik zacznie piszczeć na ciągło to jeszcze otworzysz. Jak trochę "przegniesz" czyli bliżej ściany to już nie.
                      O super. Nawet dokładnie wiadomo dokąd cofać.

                      Biorąc po uwagę wypowiedź Basik_ i Twoją, ściągnąłem instrukcję do O3 w PDF i sprawdziłem co piszą o odległościach działania czujników cofania.

                      Sygnały akustyczne i wyświetlacz
                      W miarę zmniejszania się odległości od przeszkody skraca się przerwa pomiędzy
                      kolejnymi dźwiękami. Od odległości około 30 cm rozlega się dźwięk ciągły -
                      zakres niebezpieczny.
                      Tak więc wspomniany przez Ciebie sygnał ciągły pojawia się właśnie w odległości gdy klapę można otworzyć "bez stresu"

                      Dzięki!
                      algi
                      O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X